Regülatör Parçaları

Regülatör Parçaları

Regulatör Yedek Parçaları

Regülatör parçaları üretiminde en kaliteli malzemeleri kullanan Reksan regülatör, başta trafo olmak üzere,

-          varyak,

-          şalter,

-          Dci motor,

-          Voltmetre,

-          elektronik kart devre üretimi yapmaktadır. 

Sekonder ve primer sargılı olan trafolar regülatörlerin en önemli parçalarıdır.  Ana parçalardan biri olan varyak, voltajda çıkış vermeyi sağlayan bir regülatör parçasıdır. Şalter birçok elektrik sisteminde kullanılmaktadır. Regülatörlerde ise aç kapa baypas vazifesi görür.

Dci motor, 12 volt ve 24 volt olmak üzere regülatör elektronik kartından aldığı sinyallerle varyağı istenen değere getirir. Voltmetre, regülatörlerin giriş çıkış voltajını gösteren dijital ekrandır. Elektronik kart devre ise, voltaj kontrol karı olarak şebeke voltajındaki dalgalanmaları anında fark ederek voltaj sabitleyen bir devredir. Motora gönderdiği sinyaller çıkış voltajının istenen voltajda kalmasını sağlar.

 

Regülatör'ün Önemli ana parçaları

Trafo & Regulatör 

Trafo regulatörün ana parçasından bir tanesidir sekonder ve primer sargısından oluşan trafo farklı sarım özellikleriyle varyak yardımıyla istenen değerde voltaj almaya yarayan transformatördürVaryak & Regulatör

Varyak fiyatları

varyakçı

varyak regülatör içinde ana parçalardan biri olarak görev yapa motor ve elektronik devre yardımıyla ayarlanan voltajda çıkış vermeye yarayan regülatör parçalarından bir tanesidir.


Şalter & Regulatör

Şalter bir çok elektrik sisteminde işe yarayan meteryal özelliğine sahip olmakla birlikte regülatörlerde aç kapa baybas görevi gören şalter regulatör açma kapama parçasıdır

Dci Motor & Regulatör

12 volt motor 24 volt dci motor regülatör içerisinde elektronik karttan aldığı sinyalle varyağı istenen değere getirmeye yarayan motor  regüğlatörün çıkış voltajını istenen değere gelmesine yardımcı olan parçasıdır.

Voltmetre & Regulatör

voltmetre regulatörlerin giriş voltajını ve çıkış voltajını gösteren anoloj veya dijital regulatör ekran voltaj gösterge parçasıdır.

Elektronik kart devre & Regulatör

Regulatör kartı elektronik devre regulatörün Voltaj kontrol kartıdır şebeke voltajının düşme yükselme dalgalanma hareketini anında fark ederek motora sinyal gönderir çıkış voltajının ayarlanan voltajda sabit tutmaya yarayan elektronik devredirregülatör ve trafo silisli sac

Voltaj Regülatörü ve transformatör sargılarında çekirdeğini silisyumlu sac demetleri teşkil eder. Silisli sacın transformatör üzerindeki özelliği, taşıdığı silisyum sayesinde manyetik kayıpları ortadan kaldırarak verimi arttırmasıdır. Ayrıca demire katılan bu silis, demirin manyetik özelliklerinde zamanla meydana gelebilecek değişiklikleri azaltarak, demiri daha kararlı hale getirir. Haddeleme sırasında sac kristallerinin belirli bir doğrultuda yönelmesi sacın manyetik özellikler bakımından kalitesinin artmasına ve belirli bir manyetik devre için daha az saca ihtiyaç göstermesine sebep olur. 


Açıklama: Reksan Regülatör transformatörlerimizde 0.50 mm çekirdeği yönlenmemiş silisli 12.000 Gause değerinde.Kalite: M-470, M-530, M-600, M-700, M-800, M-940 Baz Metal:Soğuk Haddelenmiş Çelik Sac Elektrik kaybı: T 1.5/50 Hz. Maksimum 1.8 / 2.3 Wat/kg dir.  Kaplama: Remisol, Rembrantin, Melizort, C3, voltateks,  Renk: Kahverengi, Yeşil veya Gridir. Transformatörlerimizde, Regülatörlerimizde, Güç kaynağı ürünlerimizde standart E / I yada U / I   Trafo sacları kullanılmaktadır

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret74837