Mikroislemcili-Regülator

Mikroislemcili-Regülator

3 kva dan 2000 kva ya kadar çeşidi olan Reksan mikroişlemcili regülatör, binalardan en büyük ölçekli fabrikalara kadar her yerde kullanılan voltaj sabitleyicilerdir. Elektrik dalgalanmalarından cihazları korumakta ve arızaları engellemektedir. Regülatör kullanılan yerlerde elektrik elektronik cihazlar düzensiz şebeke elektrik akımından kötü etkilenmemekte, performanslarından bir şey kaybetmemektedir.

Reksan regülatör her sektöre uygun mikroişlemcili regülatörleri ile tecrübeli ve güvenilir bir yerli firma olarak üretim yapmaktadır. Cihazların ömrünü uzatan ve voltaj iniş çıkışlarının neden olduğu elektrik arızalarının önüne geçen regülatörleri ile lider bir firma olan Reksan regülatör, Türkiye ve dünyada birçok sektöre ürün veren büyük bir firmadır. 220 volt ve 380 volt sabitleyici regülatörleri ile kritik birimlere hizmet sunmaktadır.Voltaj Regülatörü

Mikro-işlemcili regülatör

servo regülatör

Regülatör nedir

Şebeke elektriği ülkemiz genelinde elektrikli cihazların düzgün çalışması için standart Trifaze 380 Volt yada Monofaze 220 Volt olması gerekir ancak  değişik nedenlere bağlı olarak  kullanılan elektrik düşük yüksek dalgalı olarak gelmektedir. Hatalı şebeke elektrik  gerilimini olması gereken standart değere getiren cihazlara voltaj regülatörüdenir.

Regülatör elektrik depolarmı

Voltaj regülatörü voltajı yükseltirken içinde depolamış olduğu enerjiyi mi kullanır ?

Regülatör enerji depolamaz ve harcamaz Yükseltme veya düşürme yaparken tamamen bir trafo ve varyak yardımıyla elektronik devre ve dci motor kontrolüyle çalışır.

Regülatör her gerilimi yükseltebilir veya düşürebilir mi

Her regülatörün düzeltebileceği bir gerilim çalışma aralığı vardır örnek monofaze 120/250 volt 160/250 volt. yada Trifaze 240/450 volt 275/450 volt Bu saharegülatörlerin  imalat aşamasında belirlenir.

regülatörde güç nasıl seçilir

Regülatör kullanılacak  yerin Monofaze (220 Volt, bir faz ) yada Trifaze (380 Volt, 3 Faz) olduğu belirlenmelidir.

Regülatörün bağlanacağı toplam gücü Hesaplanır. Fazlardan çekilen akımlarda dengesizlik olasılığı varsa, bu da dikkate alınarak karşılık gelen değeri sağlayan regülatörseçilir.

Regülatör, monofaze şebekeli bir daire evde kullanılacaksa klima şohben elektrikli ısıtıcı olmayan evde 10 kVA monofaze regülatör kullanılmalıdır.Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret74835